Kick off training bij veranderingen

Organisaties blijven in beweging.  Als het goed gaat bewegen de mensen in de organisatie ook mee. Maar helaas is dat niet altijd het geval. Hoe krijg je nu die neuzen dezelfde kant op?

Veranderen is voor veel mensen beangstigend, de eerste vereiste is dus een veilige veranderomgeving. Hierin dient het management faciliterend te zijn. Ook brengen veranderingen vaak veel onzekerheden met zich mee, onzekerheid is iets wat snel moet worden weggenomen. Vervolgens moet er een bewustwordingstraject gestart worden waarin de mogelijkheden en de kansen centraal staan. Het is niet de vraag of er veranderd wordt maar wel de vraag hoe gaan we de verandering realiseren.

Om dit te doen moeten mensen in de organisatie kiezen, “ja ik ga vol vertrouwen mee” of “nee ik zoek mijn heil elders”. Ik stel het wat zwart wit maar de meeste problemen ondervind je meestal als mensen niet of onvolledig kiezen.

De kick-off trainingen maken mensen op een ontspannen en creatieve manier bewust van hun eigen keuzes. Het schept duidelijkheid over verwachtingen en de confrontatie is soms pijnlijk. Samen werken aan het schetsen van een toekomstbeeld helpt om onzekerheden weg te nemen en om de kansen die de verandering mee brengt concreet te maken.

Het filmpje hieronder is als trainingsopdracht gemaakt door een groep cursisten die aan het begin stond van een veranderingstraject. De opdracht was: “maak een film waar je over een paar jaar staat als alle veranderingen zijn doorgevoerd”.  Het proces tijdens het maken van de film is geanalyseerd om gewenst en ongewenst gedrag in de vernieuwde situatie te benoemen.